Novak Djokovic – Milos Raonic: 2-1 (1-6, 6-3, 6-4)
Finalen i den første ATP turneringen siden mars stod mellom nummer en i verden Novak Djokovic og den kjente canadiske serve-kanonen Milos Raonic (ATP 30).
Etter storfavoritten tapte det første settet overaskende 1-6, våknet den serbiske storheten til livet, snudde kampen og tok de neste to settene uten å måtte gå til tiebreak.
Career Masters
Seieren er Djokovic sin 35 Masters-tittel og seieren i Cincinnati/New York tangerer det løpende Masters-rivaleriet med Rafael Nadal.
Da Djokovic i 2018 slo Roger Federer i den samme Cincinnati-finalen ble han første spilleren med dagens oppsett til å ha en tittel i samtlige ni Masters-turneringer, en såkalt Career Masters. Lørdagens tittel betyr at serberen har gjennomført denne bragden to ganger.
Slapp å spille finalen
Western & Southern Open, kjent som Cincinnati Masters spilles både for kvinner (WTA) og herrer (ATP). På herresiden kategoriseres den som en Masters og i kvinnesystemet som en Premier 5 turnering. Vinneren får henholdsvis 1000 ATP og 900 WTA poeng.
Kvinne-finalen mellom Naomi Osaka (WTA 10) og Victoria Azarenka (WTA 59) ble ikke spilt da Osaka måtte trekke seg pga en lårskade. Amerikansk-japanske Osaka trakk seg også opprinnelig fra semifinalen i protest mot rasediskriminering og politivold, men ble overbevist om å fortsette etter samtaler med turneringsledelsen,
Hvite-russiske Azarenka som har to Grand Slam-titler slapp dermed å slå det siste hinderet i Cincinnati og kunne løfte trofeet foran en folketom stadion i New York.