Linge tok ATP-poeng

av | 31 oktober, 2016 - 10:17 | Norsk

Thomas Linge gikk videre til andre runde for andre gang i karrieren i Futures-turneringen i Kuwait mandag.

Thomas Linge tok seg videre fra første runde for andre gang i karrieren i Futures-turneringen i Kuwait mandag.
Den norske 20-åringen holder til i Midtøsten og har en gang tidligere kommet til andre runde i en Futures-turnering. I 2015 kom han til andre runde i en turnering i Iran.
Linge måtte gjennom kvalifisering for å spille hovedrunden i Kuwait. I første runde møtte han kvalifiseringsspilleren Dawood Sayed Hashim. 20-åringen fra Kuwait er urangert, men har to ganger tidligere i karrieren tatt ATP-poeng.
Mot Linge fikk Hashim det tøft. Linge knuste til med hele 6-0 i det første settet. Da Linge ledet 2-0 i det andre settet, valgte Hashim å trekke seg fra oppgjøret, trolig med en skade.
Linge møter vinneren av oppgjøret mellom tyske Alexander Braun og den fjerdeseedede franskmannen Ronan Joncour i andre runde. Norske Karl Adrian Ringdal Nørstenæs spiller første runde i turneringen tirsdag.

Relaterte artikler

Relaterte artikler

Følg oss på sosiale medier:

Abonner på Tennis Norge magasinet!

Magasinet Tennis Norge gir et dypere innblikk i norsk og internasjonal tennis. Les reportasjer om den nye generasjonen, de etablerte stjernene- og legendene som definerte sporten.

I tillegg inneholder magasinet mye spennende informasjon om aktuelle tennis-tema, samt trening, helse og livsstil.

Arkiv